SOUHRN #1 | Efdéčko si na své první výhry nové sezóny bude muset počkat

Úvodní hrací víkend ročníku 2024/25 teplickým barvám příliš nepřál. Všech pět utkání, do kterých Efdéčko nastoupilo, skončilo výhrami soupeřů.

JUNIOŘI

Své tažení kvalifikací CE ligy zahájilo Efdéčko na půdě pražských Black Angels. Výkon nebyl špatný, jen škoda, že góly začaly do branky soupeře padat až v půlce zápasu, kdy soupeř vedl už 4:0. Pozitivem může být aspoň vyhraná poslední třetina (2:1), celkově ale zápas skončil prohrou 3:6.

Komentář trenéra Pavla Dolejšího: "V nedělním podvečeru se junioři utkali v první kvalifikačním utkání o CE ligu s Black Angels. Po velmi vyrovnané první třetině, která se nesla v duchu několika vyloučení na naší straně, byl stav 1:0 pro soupeře. Po přestávce ale přišla studená sprcha v podobě několika slepených gólů. Po změně taktiky se hra opět vyrovnala a přidali jsme i nějaké branky, které nakonec nestačily a zápas skončil naší prohrou o tři branky."

Další zápas juniorů je naplánován na středu 18.9., kdy v teplické sportovní hale přivítají úřadujícího mistra - pražskou Spartu! Na tento zápas vás tímto srdečně zveme!

DOROST A

Áčko dorostu vyrazilo ke svým prvním zápasům taktéž do hlavního města - do Kunratic. Tam sehrálo zápasy s FbC Plzeň a Děčínem. Stejně jako junioři, tak i dorost doplatil na špatný začátek a s Plzní rychle prohrával 1:4. Efdéčko se v průběhu zápasu sice dostalo na rozdíl jediné branky, ale vyrovnání soupeř nakonec nedovolil a zvítězil 6:4. Zápas s Děčínem pak pro oko diváka nebyl příliš atraktivní, první gól padl pět minut před koncem druhé třetiny. Teplice po celý zápas nenašly recept na děčínskou obranu, a naopak ještě samy třikrát v poslední periodě inkasovaly. Podtrženo, sečteno, Teplice x Děčín 0:4.

Komentář trenéra Petra Dunaje: "Do zápasu s Plzní jsme šli připraveni s tím, že budeme hrát to, co jsme se učili poslední dva týdny. V první třetině jsme se ale bohužel rozkoukávali, a to nás výsledkově stálo celý zápas. Měli jsme mnoho propadů a rychle jsme prohrávali. Zlom nastal až ve třetí třetině, která nám celá patřila a v níž jsme dominovali. Bohužel však snížení na 4:5 nestačilo a soupeř zakončil na konečných 4:6 do prázdné branky. Ačkoli jsme ve druhém zápase s Děčínem drželi vyrovnaný stav až do 25. minuty, úplně jsme se odklonili od toho, co jsme si řekli. Vymýšleli jsme zbytečnosti, báli se hrát a odevzdávali balony, i když jsme nemuseli. Tenhle zápas nám dal těžkou lekci, že před sebou máme ještě mnoho práce – jak z individuálního hlediska, tak i týmového."

DOROST B

Debut v historii spojeného teplického florbalu zažil dorostenecký B-tým, který se ke svým zápasům vydal do Lovosic. Zápasy s ústeckou rezervou a Vipers Most posloužily primárně pro sběr hráčských zkušeností. Ve žlutomodrém dresu nastoupila řada hráčů, která mohla ještě minulou sezónu hrát trojkový florbal. V zápase s Ústím sice naši hráči moc příležitostí ke skórování nedostali (0:11), v zápase s Mostem (5:12) ale diváci mohli sledovat celkem vyrovnaný florbal, kde o vítězství soupeře rozhodla až poslední třetina.

Komentář trenéra Daniela Kratochvíla: "První turnaj v Lovosicích byl náročnou zkouškou pro naše nové hráče a kluky, co minulý rok hráli za mladší žáky. První zápas proti Ústí B bylo vidět, že soupeř je na jiné úrovni, než náš tým, což tomu odpovídal výsledek. Zápas proti Mostu už bylo jiné kafe. Vyrovnaný zápas, kde rozhodly individuální chyby a nedůraz v brankovišti. Chtěl bych poděkovat rodičům za podporu v obou zápasech."