Kvalifikace je u konce, juniorka Efdéčka bude hrát první ligu

Skončilo září, skončila kvalifikace. Žlutomodří si během šesti náročných zápasů vyzkoušeli, jak se zhruba bude tuto sezónu hrát. Úvodní fáze soutěže postavila Efdéčku do cesty pražské týmy Spartu s Black Angels a Českou Lípu. Zápasy byly atraktivní, padalo v nich dost branek, nicméně drtivá většina byla do teplické branky. Nejen na tom, tedy na zlepšení obrany, teď junioři mohou tři týdny pracovat.

K prvnímu zápasu vyrazila družina Pavla Dolejšího v oslabené sestavě do pražských Čakovic. V jedenácti hráčích to vlastně nebyl vůbec špatný výkon. Soupeř se sice postupně dostal do vedení 4:0, ale zlepšený výkon ve druhé polovině zápasu znamenal nakonec prohru "pouze" 3:6. Mezi teplické střelce se zapsali Tomáš Kužel, Stepan Pronin a Ondřej Rejcha.

Jako druhé na řadu přišlo klání se Spartou na domácí půdě, které se netradičně odehrálo ve středu. Soupeřův dieselový motor se v první třetině rozjížděl trochu pomaleji, přesto ale po 20 minutách vedla Sparta 4:0. Loňský mistr si postupně vybudoval náskok třinácti gólů a domácí na konci už pouze kosmeticky upravili skóre na konečných 2:13.

Sobota 21. září - třetí zápas, třetí soupeř. Do České Lípy jel tým určitě v lepším psychickým rozpoložení, než v jakém z ní odjížděl. Teplice sice chvíli vedly 2:1, jenže obrovský výpadek ve druhé třetině nakonec znamenal dvacet kousků v teplické kase. Lípa x Teplice 20:3.

O den později zajíždělo Efdéčko opět do Prahy - tentokrát na UNYP k odvetě se Spartou. Zápas se, co se týče obranné fáze, absolutně nevyvedl a už v první třetině žlutomodrá sedmkrát inkasovala. Ve druhé třetině šestkrát a v poslední třetině to soupeř zaokrouhlil na desítku. Efdéčko tak vyfasovalo 23 gólů, aspoň trochu pozitivně vyzněla útočná fáze - šest gólů většinou i stačí na výhru. Tento případ to ale nebyl. Sparta x Teplice 23:6.

Na poslední víkend byly naplánovány zbylé zápasy s Black Angels a Českou Lípou - oba v teplické sportovní hale. Souboj s Black Angels začal nadějně. Skóre otevřela teplická posila z Německa Samuel Klose, jenže pak převzali otěže zápasu andělé, kteří se dostali do vedení 6:1. Dobrou pasáž zaznamenalo Efdéčko kolem druhé přestávky, kdy se na začátku poslední třetiny dostalo na tříbrankový rozdíl (4:7). Žádné větší drama ale Blaci nedopustili, a naopak sami ještě pětkrát skórovali. Teplice x Black Angels 4:12.

V den posledního zápasu s Lípou buď všichni vstali levou nohou, nebo měl celý tým špatně seštelovaná mířidla. Překonat soupeřova gólmana bylo nemožné, nepovedlo se to ani jednou. Soupeř si naopak slušně zastřílel a došel si tak pro pohodovou výhru 10:0.

Kvalifikace je tak za námi a je jasné, že Efdéčko bude hrát první ligu. Už teď před baráží známe několik jistých soupeřů - Akademii Plzeň, Gorily Plzeň, Karlovy Vary a Chomutov. Zbytek soupeřů bude znám po baráži a následném rozřazení soupeřů do skupin dle geografické vzdálenosti. Do té doby mohou trenéři s hráči zapracovat na mnoha herních prvcích. Ligová fáze začne 26. října.