Áčko vkročilo do regionální ligy výhrami nad Roudnicí a Lovosicemi

Ač velmi smolně, nešťastně, nechtěně, i přesto všechno odehraje A-tým sezónu 2024/25 v regionální lize. První turnaj už má Efdéčko za sebou, když se minulou sobotu představilo v Krupce. Proti oběma soupeřům předvedlo solidní výkony, a tak se nyní se šesti body a skórem 19:7 vyhřívá na čele tabulky.

Gólový účet utkání s Roudnicí otevřel ve třetí minutě Tobiáš Tychler, na jehož gól soupeř dokázal za pět minut odpovědět. Ještě do první pauzy stihl teplickým barvám vrátit vedení Petr Dunaj. Druhá část by se dala hodnotit něco na způsob "den a noc" - Teplice totiž nejdříve nasypaly Roudnici čtyři branky a rázem to bylo 6:1, aby pak během tří minut třikrát inkasovaly a na začátku třicáté minuty svítilo skóre 6:4 pro Efdéčko. Za Teplice se prosadil dvakrát Kuba Zeleník a po jednom gólu přidali Martin Schneider a Vojta Bratschaedl. Důležitý sedmý gól před druhou sirénou pak přidal opět Bratschaedl. Třetí část odstartoval brankou v oslabení Jakub Derka a střelcem deváté branky se stal David Gebhardt po asistenci Martina Šnobra. Po snížení na 9:5 zaokrouhlil skóre na deset Vojta Bratschaedl, který tak zaznamenal hattrick, a po dalším gólu Roudnice upravil na konečných 11:6 Martin Schneider.

Druhé utkání s lovosickým ASK už na góly tak bohaté nebylo. Efdéčko si vypracovalo v první třetině náskok, který postupem času navyšovalo a soupeř se ke mnoha větším gólovým příležitostem nedostal. I tentokrát skóre otevřel teplický tým ve třetí minutě a i tentokrát soupeř vyrovnal. Před první sirénou ale ostrými pálili Schneider, Sam Olexa a Martin Šnobr, a tak žlutomodří vedli po 15 minutách 4:1. Možnosti střílet góly v tomto klání ovlivnila i častá hra v oslabení. Proto tak ve zbytku zápasu padly jen čtyři branky - v každé třetině dva. Všechny naštěstí spadly do lovosické sítě - svými pokusy se nemýlili Matěj Rabel, Martin Šnobr, Vojta Bratschaedl a David Gebhardt. Po konci zápasu se tak žlutomodré barvy mohli radovat z výhry 8:1.

Další zápasy Áčko odehraje 12. října v Ústí na Slunetě proti Vipers Most a Chomutovu C.

FD Teplice x BK REAL Roudnice n/L 11:6

ASK Lovosice LFP x FD Teplice 1:8