Sympatický výkon juniorů na body nestačil
2. prosince 2021

Na své další zápasy vyrazili junioři v sobotu do Kadaně. Dva vyrovnané zápasy nakonec bodovým ziskem neskončili.

Stejně jako v předchozím vzájemném souboji s Děčínem se první dvě třetiny povedly. Na úvodní branku soupeře Efdéčko zareagovalo dvěma góly, trefil se Lukáš Mucha a po něm vymetl pavučinky v růžku Vojta Bratschaedl. Po pauze se prosadil Honza Veselý a Teplice už vedly 3:1. Za 3 minuty bylo srovnáno 3:3, ale za další dvě minuty už Efdéčko zase vedlo o dva góly. Náskok se ale před druhou pauzou znovu rozplynul a před třetí třetinou bylo skóre vyrovnané 5:5. Poslední část začala nešťastným gólem do teplické branky a pak už Efdéčko nenašlo recept na zvrat zápasu. Děčín odskočil do vedení 10:5 a v závěru už jen snížil Ondra Duben. Teplice x Děčín 6:10.

Ve druhém zápase se Efdéčko střetlo s kadaňskými Katy. Do půlky první třetiny platil stav 2:2, ale do první pauzy odskočili Kati na čtyřbrankový rozdíl. Druhá třetina ale byla naprosto opačná. Soupeř se uspokojil vedením 6:2 a možná i díky menšímu polevení stáhlo Efdéčko do druhé pauzy na 6:5. Na začátku třetí třetiny bylo dokonce vyrovnáno, ale Kati během dvou minut odskočili na 8:6. I když se našim hráčům podařilo srovnat na 8:8, za dalších 40 vteřin Kadaň opět vedla. Pak se naskytla příležitost hrát 7 minut přesilovku. Teplice bohužel dlouhou přesilovku nevyužily a naopak ještě jednou inkasovaly. Další góly už nepadly a zápas skončil výsledkem 8:10 z pohledu Efdéčka.

Poslední zápasy v roce 2021 odehrají junioři 12.12. v Lovosicích.