Dorostenci byli na domácí půdě napůl úspěšní, přetlačili kladenské Kanonýry

Po výletu do kraje lázeňství čekal na dorostence turnaj o něco blíž, v domácí teplické hale. Stejně jako před 2 týdny, i tentokrát tým svěřenců Jakuba a Pavla Podluckých zaznamenal na turnaji 1 výhru a 1 porážku. Po těsné porážce 3:2 s Karlovými Vary si spravili chuť v zápase s Kladnem, které porazili 5:4.

Už 10. září se rozběhla celostátní soutěž dorostu a Efdéčko zajíždělo do Karlových Varů, kde sehrálo zápasy s Panthers Praha a Chomutovem. V prvním zápase proti Pantherům byl soupeř celý zápas lepším týmem na hřišti a tudíž odcházel se zaslouženou výhrou 8:2. Teplické góly vstřelili Stepan Pronin a Marek Stodola. Zápas s Chomutovem pak byl o mnoho vyrovnanější. Na začátku poslední minuty Efdéčko prohrávalo 4:6, i tak ale zápas dospěl až do nájezdů, jelikož Jakub Niče a Stepan Pronin stihli v posledních 50 vteřinách vyrovnat na 6:6. V samostatných nájezdech byl pak lepší soupeř, který tak bral výhru 7:6.

O 14 dní později čekal na dorost domácí turnaj v Teplicích. Vstoupili do něj zápasem s Karlovými Vary. Teplické barvy poslal do vedení parádní ránou pod břevno Matěj Kubík. Odpověď soupeře na sebe nenechala dlouho čekat, za 20 vteřin bylo vyrovnáno a na začátku druhé třetiny šly Vary do vedení. Rychlou odpověď mělo v záloze i Efdéčko, střelu Kuby Ničeho šťastně nasměroval do branky Jaroslav Vojíř. Nedůraz na brankovišti nakonec stál Teplice lepší výsledek, soupeř o výhře rozhodl 3 minuty před koncem a slavil vítězství 3:2. I druhý zápas proti Kladnu nabídl pořádné drama. Po prvním gólu Kanonýrů dokázalo Efdéčko otočit skóre až na 4:1. Náskok se ale postupně tenčil a 10 minut před koncem zmizel úplně. Žlutomodré spasila až akce Ondřeje Krištofa a zakončujícího Daniela Brandy. Teplice tak mohly po závěrečné siréně oslavit vítězství 5:4 nad Kladnem.

Dorost tak do tabulky druhého koše zaznamenal 4 body, které znamenají 4. místo a bohužel sestup do třetího koše. Jeho zápasy jsou na programu 8. a 15. října v Litvínově. Doufejme tedy, že se Efdéčko co nejrychleji vrátí zpět.